Napisy pirotechniczne

przerobka_przeskalowaneED

Zastosowanie napisów pirotechnicznych podczas pokazów sztucznych ogni stanowi okazję do promocji i reklamy firm i sponsorów. Płonące nazwy, logotypy, symbole, hasła mogą w bardzo oryginalny sposób promować też markę lub wydarzenie firmowe. Z kolei kolorowe symbole, imiona lub inicjały nowożeńców stanowią wyjątkowy i osobisty element widowiska na uroczystościach prywatnych.

Ze względu na nietypową formę pirotechniki i dynamiczny charakter inicjowania efektu, napisy zawsze wywołują gorący aplauz publiczności.

Napisy pirotechniczne, wykonane w odpowiedniej skali, zachowują proporcje nazwy firmy i znaku graficznego, a także w miarę możliwości kolorystykę.

Materiałem do stworzenia napisu są tzw. pirotechniczne punkty świetlne mocowane do płyt – konstrukcji efektu. Dodatkowo napisy wzbogacamy pirotechniką kameralną: wulkanami, fontannami, kaskadami i błyskami.

Koszt wykonania płonącego rekwizytu zależy od jego wielkości, złożoności formy graficznej, sposobu ekspozycji (ustawienie naziemne, wiszące na rusztowaniu, na fasadzie budynku itp.).